الگوریتم جدید اینستاگرام

الگوریتم جدید اینستاگرام چیست؟

شاید شما هم متوجه این موضوع شده باشید که از شروع سال 2019 و آپدیت شدن الگوریتم های اینستاگرام بازدیدکنندگان پست های شما افت پیدا کرده و تعداد نمایش، لایک و کامنت شما کم شدند اما دلیل این اتفاق چی هست؟
دلیلش الگوریتم جدید اینستاگرام در سال 2019 هست. با تشکر از این آپدیت از این به بعد فقط 10 درصد از فالوور های شما پست های شما را می بینند.
اما علت این اتفاق و این الگوریتم چی هست؟
هدف اینستاگرام از این کار کسب در آمد هست. شاید پیش خودتون فکر کنید که این موضوع واضح است یا اینکه تعجب کنید که چطور تغییر الگوریتم می تونه این کار را انجام بده.
اجازه بدید برای شما توضیح بدم.
اینستاگرام یک کسب و کار است و باید کسب در آمد کنه. فکر کنم تا اینجا را همه قبول داریم 😀 اما سوالی که پیش میاد این هست که چطور اینستاگرام کسب در آمد داره؟ جواب این سوال هم خیلی راحت هست.، با ماندگاری به عنوان یکی از بهترین شبکه های اجتماعی دنیا. حالا سوال بعدی که پیش میاد این هست: چطور این کار را انجام میدن؟ این کار با نگه داشتن کاربران بر روی اپلیکیشن تا جایی که ممکن است صورت میگیره. خب حالا چطور کاربران را بر روی اینستاگرام نگه می دارند؟ آنها این کار را نمی کنند ، این ما هستیم که این کار را براشون انجام میدیم. به همین علت، در الگوریتم جدید، اینستاگرام به صفحاتی که بتونند مخاطبان خودشون را بیشتر درگیر و فعال داشته باشند بهای بیشتری میده.
آسانترین روش ها برای بالا بردن نرخ تعامل (engagement) در اینستاگرام
• ارسال عکس / ویدیو
• ارسال استوری
• لایو اینستاگرام
• تلویزیون اینستاگرام / igtv
• پاسخ به پیام های خصوصی
• پاسخ به نظرات
احتمالا شما همین الان هم اکثر این کارها را انجام میدین که خیلی عالی هم هست. اما سوال اصلی این هست: چقدر این کار را می کنید؟

داستان واقعی: هر چقدر که زمان بیشتری را در اینستاگرام بگذرونید و کاربران خود را درگیر کنید، الگوریتم جدید اینستاگرام به صفحه شما ارزش و بهای بیشتری میده.
این بدین معنی هست که شما باید اکثریت این گزینه ها را بصورت روزانه انجام بدید.
یک عکس یا ویدیو پست کنید، استوری قرار بدید، از لایو استفاده کنید حتی اگر شده برای 2 دقیقه، پاسخ پیام های خصوصی خودتون را بدید و تا جایی که می تونید بلافاصله جواب نظرات را در آخرین پست های خود بدید. با توجه به الگوریتم جدید اینستاگرام اگر شما این کارها را انجام ندید نمیتونید رشد داشته باشید و روز به روز احساس افت خواهید کرد.

این متن برداشتی آزاد از تجربیات خودم و این مقاله هست.

نویسنده: محمد مهدی فلاح

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.