پلت فرم اینستاگرام محبوبیت زیادی میان نسل دیجیتالی امروز پیدا کرده است. به طوریکه افراد زیادی در رقابت برای گرفتن بهترین عکس و کپشن درآن هستند. محبوبیت این برنامه از ماهیت اجتماعی آن می آید. مزیت های زیاد این پلت فرم باعث شده بسیاری از افراد به دنبال افزایش فالوئرهای اینستاگرام باشند.
اینستاگرام با بیش از یک بیلیون کاربر مکانی عالی برای بسیاری از افراد که به دنبال افزایش محبوبیت برند خود هستند می باشد. در این مقاله قصد داریم ۷ روش موثر برای افزایش فالوئرهای اینستاگرام به شما معرفی کنیم.

۱- پست گذاشتن مداوم و هماهنگ

یکی از رازهای جذب کاربر زیاد که در تمامی شبکه های اجتماعی صدق می کند، گذاشتن مطلب به صورت مداوم و هماهنگ است. اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. شاید تعجب کنید. اما گذاشتن ۳ پست در طول روز باعث افزایش چمشگیر فالوئرهای شما در اینستاگرام می شود. اینستاگرام به گونه ای طراحی شده که قادر خواهید بود پست هایی را در فاصله کم بدون اینکه مشارکت شما از بین برود ارسال کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بهترین مطلب خود را پست کنید و ببینید چطور فالوئرهای شما افزایش می یابند.

۲- برگزاری مسابقه

افراد کمی می دانند که پست های مسابقه ای کامنت های بسیاری در اینستاگرام را به خود جذب می کند. اگر به دنبال افزایش قابل توجه فالوئرهای خود در اینستاگرام هستید این کار یک فرصت عالی و سرگرم کننده است. برای عکس های مسابقه خود هشتگ های یکتا ایجاد و همچنین شرکت در مسابقه را برای دوستان خود آسان و جذاب کنید.
یک گام جلوتر بروید و از کاربران بخواهید تا در مورد نوشته ها نظر بدهند و همزمان دوستان خود را تگ کنند. به این روش شما فالوئرهای خود را در اینستاگرام افزایش داده اید. به عبارتی کاربرانتان را به گونه ی بسط داده اید که از برند و پست های صفحه شما خوششان آمده است.

۳- بکار بردن پست های متقابل

همگی می دانیم که سایت های مختلف اجتماعی به یکدیگر متصل هستند که یکی از ویژگی های موثر بازاریابی است که هر کسی می تواند از مزیت های آن استفاده کند. شما نیز می توانید از این ویژگی با بکار بردن پست های متقابل برای افزایش فالوئرهای اینستاگرم خود استفاده کنید.
منظور از پست های متقابل این است که وقتی عکس ها یا مطالب خود را در شبکه هایی مانند تامبلر، فیس بوک، اسنپ چت به اشتراک می گذارید یک پیغامی به طرفداران خود می دهید که شما در اینستاگرام نیز هستید. همانطور که انتظار می رود این کار باعث می شود که سریعا فالو شوید و برند شما به روز باقی بماند.

۴- بکار بردن هشتگ

وقتی صحبت از اینستاگرام می شود هشتگ ها مانند طلایی هستند که باعث افزایش حرکت شما در دور رقابت می شود. استفاده خلاق از هشتگ بلیط شما برای افزایش فالوئر در اینستاگرام است که می تواند در زمان اندکی به واقعیت تبدیل شود.
با انتخاب هشتگ درست و جذاب به ازای هر یک از پست ها، شانس شما برای دیده شدن توسط حجم زیادی از کاربران صرف نظر از اینکه شما را فالو کنند افزایش می یابد. فقط به استفاده از یک هشتگ محدود نشوید. می توانید تا ۳۰ هشتگ استفاده کنید و شانستان را برای افزایش فالوئر بالا ببرید.

۵- آگاهی از فیلترها

باید بدانید که فیلترها یکی دیگر از ویژگی های مهم اینستاگرام است که باعث می شوند در هنگام ارسال عکس اشتباه نکنید. به این خاطر که کاربران اینستاگرام واکنش متفاوتی نسبت به فیلترهای مختلف عکس نشان می دهند. به عبارتی برخی از این فیلترها جذاب و برخی دیگر اینطور نیستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یاد بگیرید از محبوبترین فیلتر برای جذاب کردن پست خود استفاده کنید. به این روش می توانید مشارکت کاربران را در صفحه خود افزایش دهید. سعی کنید از فیلترهایی که نتیجه عکس می دهند استفاده نکنید.

۶- افزایش قابلیت کشف محلی با استفاده از جئوتگ ها یا همان Geotags

اینستاگرام یک برنامه نسبتا پیچیده است و استفاده از هشتگ تنها روش یونیک برای افزایش فالوئر نیست. اگر به دنبال رشد و افزایش محبوبیت برندتان هستید باید جئوتگ ها را بررسی کنید که یکی دیگر ازویژگی های جالب اینستاگرام است.
شما می توانید این کار را با تگ کردن موقعیت خود مثل ساختمان، شهر یا حتی مکانی که هر بار پست جدید می گذارید انجام دهید. با این روش می توانید کاربرانی که در نزدیکی شما هستند را به خود جذب کنید و فالوئرهای خود را در اینستاگرام افزایش دهید.

۷- ایجاد کردن تم

داشتن یک برند به تنهایی کافی نیست. باید کاری انجام دهید که شما را از یکسری جنبه های خاص از مابقی افراد متمایز کند. احتمالا می دانید که مردم علاقمند به برندهایی هستند که متفاوت از بقیه است. می توانید این کارها را با متمرکز شدن بر چیزهایی که کاربران دیگر انجام نمی دهند شروع کنید. برای برندتان یک تم اختصاصی ایجاد کنید. می توانید از تم سیاه سفید، رنگ های روشن، تم های تک رنگ، پازل یا هر نوع تم دیگری که شما را متمایز می کند استفاده کنید. با این کار شاهد افزایش فالوئرهای خود در اینستاگرام خواهید بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *